Bojlery s tepelným čerpadlem

 Pořiďte si nový bojler s integrovaným tepelným čerpadlem

Bojler s integrovaným tepelným čerpadlem Panasonic Aquarea DHW je efektivním řešením pro přípravu teplé vody v domácnosti. Ušetříte až 75 % nákladů v porovnání s běžnými elektrickými bojlery. Pro ohřev vody na teplotu 55oC se totiž čerpá energie pouze z okolního vzduchu. Tepelné čerpadlo se zapojuje v horní části bojleru.

Pomocí technologie tepelného čerpadla potřebuji jen třetinu elektrické energie k ohřevu vody. Zbývající energie je čerpána z okolního vzduchu. Výrobky Panasonic dosahují jedny z nejvyšších hodnot COP na trhu.
Díky technologii tepelného čerpadla použitého v bojlerech Panasonic Aquarea DHW mohu uspořit až 75% nákladů na ohřev TUV v porovnání se standardními elektrickými bojlery.
Náklady na ohřev vody pomocí bojlerů Panasonic DHW jsou tak nízké že se investice vrátí již během prvních 4 let provozu v porovnání se standardními elektrickými bojlery.

Výhody nového bojleru s integrovaným tepelným čerpadlem

 • Úspora až 75%: Tepelné čerpadlo potřebuje pouze třetinu elektrické energie k ohřevu vody. Zbytek čerpá ze vzduchu. S takovou úsporou se investice do zařízení vrátí zhruba za čtyři roky.
 • Chytré umístění externího tepelného výměníku: Je navinutý po vnitřním obvodu bojleru. Díky svému umístění se minimalizuje tvorba vodního kamene a prodlužuje se tak životnost zařízení.
 • Pohodlná náhrada starého zařízení: Bojler Aquarea DHW má stejné rozměry jako standardní bojler, a proto ho lze snadno nahradit.
 • Možnost napojení na vzduchotechniku: Bojler s integrovaným tepelným čerpadlem můžete napojit do aktivního větracího systému domu a využít aktivního způsobu větrání k ohřevu teplé užitkové vody. Poté vzduch vypustíte, či jím ochladíte vybrané místnosti.

Stacionární bojler Aquarea DHW: Vyberte si podle objemu

Stacionární bojlery Aquarea DHW se vyrábějí o objemech 200, 280 a 285 l. Hodí se jako centrální zásobníky teplé užitkové vody v domácnostech. Jsou uzpůsobeny tak, aby bylo dosaženo co největší úspory při ohřevu vody. Umožňují také dohřívání dalšími zdroji – standardním kotlem či solárními systémy.

Tepelné čerpadlo využívající vzduch z místnosti (nebo z vnějšího prostoru) je umístěno v horní části bojleru. Ochlazuje a vysušuje odebíraný vzduch a umožňuje větrání a odvlhčování dalších prostor, které chcete mít chladnější. Pokud vzduchu k tomuto účelu nevyužijete, vypustí se mimo dům.

 1. Výduch chladného vzduchu
 2. Dotykový ovládací display
 3. Příruba pro dodatečné elektrické topné těleso
 4. Magnesiová anoda
 5. Nasávání teplého vzduchu
 6. Tepelné čerpadlo s rotačním kompresorem
 7. Polyuretanová izolační vrstva
 8. Tepelné výměníky
 9. Smaltovaná nádrž
 10. Ochranná trubka teplotního čidla
 11. Tepelný výměník
 12. Přípoj studené vody
 Označení bojleru  Objem  Cena bez DPH  Zaváděcí cena bez DPH
 PAW-DHWM200ZC 200 l  36 380,- Kč  32 740,- Kč
 PAW-DHWM300ZC 285 l  40 230,- Kč  36 200,- Kč
 PAW-DHWM300ZE 280 l  42 160,- Kč  37 940,- Kč

…Nebo raději závěsný bojler Aquarea DHW?

Kromě větších stacionárních bojlerů se vyrábí i závěsná zařízení Aquarea DHW o objemech 80, 100 a 120 l. Své využití si najdou v menších koupelnách. I tyto bojlery umožňují díky řízenému nasávání a vypouštění vzduchu klimatizování vybraných místností.

 1. Tepelné čerpadlo s rotačním kompresorem
 2. Přívod a vývod vzduchu
 3. Smaltovaná nádrž
 4. Polyuretanová izolační vrstva
 5. Ochranná trubka teplotního čidla
 6. Magnesiová anoda
 7. Příruba topné patrony
 8. Tepelný výměník
 9. Dotykový ovládací display
 Označení bojleru   Objem Cena bez DPH Zaváděcí cena bez DPH
PAW-DHWM80ZNT     80 l  26 760,- Kč  24 080,- Kč
PAW-DHWM100ZNT   100 l  28 680,- Kč  25 810,- Kč
PAW-DHWM120ZNT   120 l  30 600,- Kč  27 540,- Kč

Nezávazná poptávka

Chcete vědět více, nebo si bojler s tepelným čerpadlem rovnou objednat? Kontaktujte nás.